۶ شهریور ۱۳۹۶
بزرگ‌ترین رویداد موسیقایی قزوین رقم خورد.
در دسته : اخبار تعداد بازدید : 1,773 بازدید

بزرگ‌ترین رویداد موسیقایی تاریخ موسیقی استان قزوین رقم خورد.

کانون گیتار استان قزوین پنجاه و سومین و پنجاه و چهارمین نشست خود را تحت عنوان سومین دوره مسابقه نوازندگی گیتار کلاسیک و فلامنکو در استان قزوین با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان قزوین و انجمن موسیقی استان، یکم و دوم شهریور ماه برگزار کرد.

این مسابقه در دو سبک کلاسیک و فلامنکو و در دو مرحله و همچنین سه رده سنی الف (ده تا چهارده سال) ب (چهارده تا نوزده سال) ج (بیست سال به بالا) بود و یکصد نفر نوازنده از بیست و چهار شهر کشور در مرحله اول یعنی ارسال فیلم نوازندگی شرکت کرده بودند که هفتاد و شش نوازنده به مرحله اجرای صحنه‌ای راه یافتند.

اکبر اسکندرنژاد مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در مراسم اختتامیه بخش فلامنکو ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان این دوره مسابقه کشوری که از بیست و چهار شهر کشور برای شرکت در مسابقه به قزوین سفر کردند از زحمات و فعالیت‌های ویژه کانون گیتار استان قزوین قدردانی کرد و گفت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره در حد بضاعت خود حامی این دست فعالیت‌های فاخر و تأثیر گذار در فضای فرهنگی استان است.

پیمان ریاحی رئیس کانون گیتار استان قزوین و دبیر مسابقه طی سخنان خود در مراسم اختتامیه از کلیه مسولان و افرادی که کانون گیتار را برای برگزاری این مسابقه همراهی کردند تشکر کرد. وی گفت در نخستین دور مسابقه در سال ۱۳۹۴ هشت شهر کشور و در دوره دوم یعنی سال ۱۳۹۵ پانزده شهر و در امسال هم در سومین دوره از بیست و چهار شهر در مسابقه کشوری نوازندگی گیتار کلاسیک و فلامنکوی کانون گیتار استان قزوین شرکت کرده اند و این رشد فزاینده تعداد شرکت کننده با این درصد پراکندگی جغرافیایی از سراسر کشور خود حکایت از پاکی و به دور از هرگونه آلایش و حاشیه برگزار شدن مسابقه دارد و ما از این که خانواده‌های سراسر کشور به ما اعتماد می‌کنند بسیار خوشحالیم و امیدواریم در سالهای آینده بتوانیم با کیفیت و تعداد بالاتری میزبان هم میهنان عزیز خود باشیم.

در بخش کلاسیک در رده سنی الف سوگند همدانیان حایز رتبه سوم، امیر محمد امام حایز رتبه چهارم و فرشته موسوی حایز رتبه پنجم در رده سنی ب نگین رضاخانی حایز رتبه سوم، سپهر فرندی حایز رتبه چهارم و بهداد قاسمی حایز رتبه پنجم در ره سنی ج علیرضا شفیعی حایز رتبه چهارم ، مهدی فلاح نژاد حایز رتبه پنجم و رضا نیکزاد حایز رتبه ششم شدند.

هیات داوران در بخش کلاسیک کسی را حایز رتبه های اول و دوم ندانستند. کانون گیتار استان قزوین به منظور قدردانی از برگزیدگان بخش کلاسیک جوایز ارزنده ای را به ایشان تقدیم نمود. در رده سنی الف مبلغ سه میلیون ریال و سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک به نفر سوم، سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک به نفر چهارم و سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک به نفر پنجم اهدا شد. در رده سنی ب گیتار اهدایی فروشگاه قصر موزیک به نفر سوم، سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک به نفر چهارم و سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک به نفر پنجم اهدا شد. همینطور در رده سنی ج گیتار دست ساز استاد جهان بخش اهدایی فروشگاه قصر موزیک به نفر چهارم، سافت باکس گیتار اهدایی فروشگاه قصر موزیک به نفر پنجم و سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک به نفر ششم اهدا شد.

در بخش فلامنکو در رده سنی الف باربد طاهرخانی حایز رتبه اول و برنده لوح تقدیر، تندیس مسابقه و مبلغ سه میلیون ریال وجه نقد، پوریا محمدی حایز رتبه دوم و برنده لوح تقدیر و سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک و عباس جوان حایز رتبه سوم و برنده لوح تقدیر و سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک شدند. در رده سنی ب ایلیا شرعی حایز رتبه اول و برنده لوح تقدیر، تندیس مسابقه و گیتار اهدایی فروشگاه قصر موزیک، مهدیار طیبا حایز رتبه دوم و برنده لوح تقدیر و سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک و علی رضاییون حایز رتبه سوم و برنده لوح تقدیر و سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک شدند. در رده سنی ج سپهر ابن علی حایز رتبه اول و برنده لوح تقدیر، تندیس مسابقه و گیتار دست ساز استاد کریمی، امیر سعید صابرنیا حایز رتبه دوم و برنده لوح تقدیر و سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک و عرفان احمدی حایز رتبه سوم و برنده لوح تقدیر و سیم لابلا اهدایی فروشگاه قصر موزیک شدند. در بخش خانم ها نیز از فاطمه عباسی با اهدایی لوح تقدیر، تندیس مسابقه و سافت باکس گیتار اهدایی فروشگاه قصر موزیک تقدیر به عمل آمد.

داوری سبک کلاسیک این دوره از مسابقات را استاد دکتر سیمون آیوازیان، استاد علیرضا تفقدی و استاد پدرام فلسفی و در سبک فلامنکو استاد دکتر سیمون آیوازیان، استاد مهدی محققی و استاد احسان فرامرزی پور برعهده داشتند و سطح کیفی این مسابقه را بسیار مطلوب ارزیابی کرده و از این که مسابقه‌ای با این سطح کیفی در خارج از پایتخت برگزار می شود ابراز خوشحالی کردند.

شرکت کنندگان لوح‌های تقدیر خود را از دست اکبر اسکندرنژاد، مریم اعتمادزاده کارشناس فرهنگی و هنری اداره کل و همچنین سعید دولت زارعی کارشناس موسیقی اداره کل، استاد محمد وکیل‌ها رئیس سابق انجمن موسیقی، مصطفی عبادی رییس انجمن موسیقی، پیمان ریاحی رئیس کانون گیتار استان قزوین، استاد دکتر سیمون آیوازیان، استاد تفقدی، استاد محققی، استاد پدرام فلسفی، استاد احسان فرامرزی پور، رشید کاکاوند، محسن شهیدی، خانم میثمی و آقایان آریان و جهرمی دریافت کردند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و انجمن موسیقی استان، کانون گیتار استان قزوین را در برگزاری این مسابقه یاری کردند تا استان عزیزمان قزوین در میزبانی از سایر استانهای مهمان و رقم زدن این رویداد موسیقایی تاریخ ساز استان قزوین هرچه بیشتر سربلند باشد.

 

تصاویر بخش کلاسیک سومین مسابقه کشوری نوازندگی       |       تصاویر فلامنکو سومین مسابقه کشوری نوازندگی

اشـتراک گـذاری