۳ شهریور ۱۳۹۰
چهارمین اجرای هنرجویی
در دسته : اخبار تعداد بازدید : 629 بازدید

چهارمین اجرای هنرجویی کانون گیتار استان قزوین بر گزار شد.

نهمین نشست کانون گیتار استان قزوین عصر روزهای ۱۲و۱۳ شهریور سال جاری در سالن همایش کتابخانه امام خمینی به روی صحنه رفت.

این اجرا در حالی بر گزار شد که با استقبال پر شور و کم نظیر مردم هنردوست قزوین همراه بود.

همچنین حضور ریاست محترم انجمن موسیقی استاد محمد وکیلها ، استاد سیروس فراهانی (از پیشکسوتان موسیقی استان) وتنی چند از مدیران و مدرسین آموزشگاههای موسیقی استان قزوین از نکات قابل توجه این اجرا بود.

در آغاز پیمان ریاحی رئیس کانون گیتار ضمن خوش آمد گویی به حضار از زحمات و حمایتهای ریاست محترم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و معاونت فرهنگی هنری اداره کل آقای رمضانی و نیز ریاست محترم انجمن موسیقی استاد محمد وکیلها ومدیریت آموزشگاههای موسقی صبا ،چکامه،فراهنگ،باربد،ماهور،نوا،ترانه عارف وسرناد تقدیر و تشکرکرد وافزود که بدون یاری این بزرگوارن کانون گیتار به جایگاه کنونی خویش دست نمی یافت.

سپس هنرجویان کانون گیتار به اجرای قطعات خود در قالبهای سلو(تک نوازی)،دوئت (دونوازی)،تریو(سه نوازی) و کوارتت(چهار نوازی) پرداختندو در انتهای این بخش رامین منصفی نفر دوم سه دوره متوالی مسابقات نوازندگی گیتار کلاسیک کشور به هنرنمایی پرداخت .

شایان ذکر است اغلب قطعاتی که در این دو شب اجرا شد برای اولین بار در تاریخ موسیقی استان قزوین به روی صحنه می رفت و از آثار بزرگترین و معتبرترین آهنگسازان سبک کلاسیک و فلامنکوی جهان بود .

در ادامه ریاست محترم انجمن موسیقی ضمن ابراز خرسندی از حضور بی نظیر مردم هنر دوست استان گفت :کانون گیتار از روند رو به رشدی برخوردار بوده است و بایستی به خاطر این موفقیت به رئیس کانون گیتار و اعضا ء آن تبریک گفت . وی افزود جای خوشحالی است که کانون گیتار توانسته است در آستانه سومین سال فعالیت خود در مسیر رسیدن به بزرگترین هدفش که تغییر وتصحیح ذهنیت عمومی جامعه نسبت به ساز گیتار بوده موثر باشد و در جهت تثبیت جایگاه این ساز بسیار موفق عمل نماید.

در پایان از اعضا کانون گیتار استان قزوین (نسیم بخت ،حسام ساروخانی ، بهزاد ایاز ، سعید بابایی )توسط ریاستهای انجمن موسیقی و کانون گیتار با اهدا لوح یادمان تقدیر به عمل آمد .

لازم به ذکر است که اجرای شب نخست ابن برنامه علی رغم عدم تبلیغات (به دلیل حضور نوازندگان مبتدی که به منظور کسب تجربه این عزیزان بود) با حضور چشم گیر مردم روبروشد که دست اندر کاران برنامه را شگفت زده کرد.

untitled50

 

جهت مشاهده تصاویر اینجا را کلید کنید

 

اشـتراک گـذاری